Jdi na obsah Jdi na menu
 


Léčba rakoviny-Pravda o chemoterapii

3. 12. 2012

 Pravda o chemoterapii

 

Interview s Lotharem Hirneisem

Tijn TOUBER

 

Rakovina je jednou z nejobávanějších nemocí moderní společnosti považována většinou za rozsudek smrti. Toto je pozoruhodné interview s Lotharem Hirneisem známým odborníkem, který procestoval celý svět v úsilí najít úspěšné metody její léčby.

 

Fakt, že Hirneis není lékařem, mu umožnil zachovat si dostatečně otevřenou mysl, aby mohl udělat důležitý objev: Každý může najít nějaké řešení v případě rakoviny, avšak pevná důvěra, je podstatnou podmínkou.

 

-----

 

Mluvili jsme asi hodinu, když se Lothar Hirneise nahne ke mně, jako by mi chtěl říct něco důvěrného. Smrtelně vážným hlasem mi říká: "Nádor je řešení, kterým tělo řeší problém. Tumor vzniká proto, že někdo není již schopen produkovat adrenalin potřebný k štěpení cukru. Nadbytek cukru je nebezpečný, takže tělo tvoří tumory. Fermenty z tumorů spalují cukr. Ony také spotřebují mnoho energie - cukru - v důsledku rychlého dělení buněk. Proto některé tumory rostou tak rychle. Rakovinné buňky fungují jako jaterní buňky, avšak mnohem efektivněji. Takto tumor pomáhá tělu zbavit se jedů. Bez tumoru byste byli skutečně nemocní. Vždy říkám lidem: Tumor není Váš problém. Tumor je geniálním řešením ze strany organismu. Když se uzdravíte, tumor se ztratí sám. Toto je důvod, proč by neměl být hned operován a odstraněn. Nejprve se musíte detoxikovat. Pokud bude tumor nadále růst - což se stává zřídka - můžete ho stále operovat později. "

 

"RAKOVINA NENÍ PROBLÉM. RAKOVINA JE ŘEŠENÍ. "

 

Toto je provokativní a nadějná vize Lothara Hirneisa.

Domnívá se, že v průběhu našeho vývoje naše organismy tvořili tumory, aby přežili: "Například, příliš mnoho cukru v buňkách způsobuje slepotu - což je případ cukrovky. Vznik tumoru je řešením. Infekce ve Vašem zažívacím traktu je také potenciální hrozbou. Pokud se příliš rozšíří, zažívací ústrojí se zablokuje. Iv tomto případě je tumor řešením, produkuje enzymy, které zastaví šíření infekce a vyloučí ji. Aktuální tumor se pak ztratí sám. Většina nemocných rakovinou je velmi překvapená, že má nádor. Byli zdraví roky, nikdy neměli horečku, nikdy nepotřebovali lékaře a najednou mají nádor. Kde se vzal? Tumor jim pomáhal zůstat zdravým, až jednoho dne se rozpadl! "

 

Lothar Hirneise není lékař, avšak vytvořil práci - představil novou vizi o rakovině, podporovanou důsledností a důkladností přirozenou v německé kultuře. Jeho argumentace je silnou stránkou. Hirneise je mužem výzkumu a solidních důkazů. Muž, který se vydal neobyčejnou cestou, aby se stal vlivným, i když kontroverzním, odborníkem na rakovinu v Německu.

 

Před deseti lety byl Hirneise mistrem východního bojového umění a učitelem Kung Fu. Vlastnil také úspěšný obchod se sportovními potřebami. V roce 1996 prodal tento obchod se slušným ziskem a své ženě Chris slíbil, že po letech tvrdé práce a intenzivním cestování se jí a jejich dvěma synům bude věnovat mnohem více.

 

Pak byla jeho dobrému příteli diagnostikována rakovina. Hirneise: "Než jsem měl sportovní obchod, pracoval jsem 10 let v nemocnici. Byl jsem vyškoleným terapeutickým ošetřovatelem a čtyři roky jsem studoval psychoterapii. Takže nebylo nelogické, že mi můj přítel zavolal, abych mu pomohl, avšak o rakovině jsem toho moc nevěděl. Začal jsem sbírat informace a narazil jsem na Lynne McTaggart, zakladatelku anglického časopisu 'Co Vám doktoři neříkají' a autorku knihy se stejným názvem. Zúčastnil jsem se konference věnované alternativním metodám léčby rakoviny, kterou uspořádala v Londýně. Několik řečníků předneslo nějaké esoterické historky, ale byl jsem ovlivněn prezentovanými výsledky výzkumu. Konference 'Co Vám lékaři neříkají' v Londýně znamenala začátek intenzivního hledání potenciálních postupů léčby rakoviny. "

 

Měl čas a peníze - což je unikátní kombinace, kterou nemají mnozí! Přečetl všechno, co mu přišlo pod ruce. "Chris se z toho skoro zbláznila. Vždy když jsem natrefil na jinou potenciální kúru, nasedl jsem do letadla a letěl jsem tam - Mexiko, Rusko, Čína, Bahamy, USA, celá Evropa. Kde jsem vlastně nebyl? "

 

Toto hledání vedlo v r. 1997 zákonitě k založení sdružení "Menschen gegen Krebs" (Lidé proti rakovině), což bylo částečně inspirováno sdružením "People Against Cancer", které založil Frank Wiewel, jehož potkal Hirneise na konferenci v Londýně.

 

Menschen gegen Krebs nyní publikuje novinky, organizuje přednášky, workshopy a konference a poskytuje také telefonickou a e-mailovou asistenci. Můžete se stát jeho členem a využívat výhod tohoto sdružení za 60 Є ročně. Další poplatky Hirneise za své poradenství nepožaduje.

 

Mezi pacienty s rakovinným onemocněním je velký zájem o nezávislé informace. Tyto chybí ve světě medicíny. Hirneise: "Většina lékařů jsou dobří profesionálové, kteří skutečně chtějí pomoci svým pacientům. Ale, pracují ve špatném systému. Konec konců, odkud by měli dostat tyto informace? Především od univerzitních profesorů. A jak je dostávají profesoři? Pracujíc svým způsobem v systému, opakujíc to, co říká každý. Neexistuje jiný způsob, jak se stát profesorem ve vědecké komunitě. Pak každý lékař pravidelně navštěvuje konference ze svého oboru. Za poslední tři roky jsem nebyl ani na jedné konferenci, která by nebyla sponzorovaná farmaceutickým průmyslem.

 

Dále jsou to časopisy a inzertní žurnály. Jsou plné inzerátů farmaceutických firem. A to jsme se ještě nezeptali, komu patří tyto časopisy. Závěr je jediný: v konvenční medicíně je nezávislost minulostí! "

 

Hirneise je velkým podporovatelem integrálního přístupu k léčbě rakoviny, který zahrnuje i metody mimo území západního světa. "Za všechny roky co jsem pracoval v nemocnici, jsem neslyšel nikoho mluvit o alternativním způsobu léčby rakoviny. Průměrný lékař neví nic o léčbě rakoviny např. v Rusku, Indii, Číně nebo v Jižní Americe. Pokud se zeptám lékaře o takové léčbě, řekne: 'Kdyby to fungovalo, už bych o tom slyšel'. Pointa je ale v tom, že v časopisech, které čte, není o takových metodách léčení nic. Takto se tento systém udržuje sám. Onkologové nevědí o tom nic. Upřímně si myslím, že pojem 'onkolog' není pro většinu lékařů v oblasti léčby rakoviny ani vhodný. 'Chemoterapeut' nebo 'radioterapeut' by se hodil lépe. To je činnost, kterou často dělají. "

 

Je brzo ráno 8:30. Sedíme v Hirneisově pracovně na horním patře jeho milého domu obráceného směrem na vlnící se pahorky nedaleko Stuttgartu a snídáme. Začali jsme téma chemoterapie.

 

Hirneise napsal nedávno knihu s provokativním názvem: "Chemoterapií se léčí rakovina a Země je plochá." Hirneisova vize nedává velký prostor na představy: chemoterapie - léčba, kterou podstupují mnozí pacienti každý den, nefunguje. "Umím si představit, že v určitých případech může být chemoterapie dočasným řešením, ale pak to musí být v rámci celkového protokolu, který obsahuje detoxikaci, správnou výživu a mentální / duševní podporu. Avšak v zásadě jsem proti způsobu, ve kterém se často používají jedy. "

 

"Při používání současných protokolů jsou lidé často zabíjeni. Je třeba to zastavit. Navíc lékaři říkají pacientům, když se tumor ztratí, že jsou zdraví. To není jen nepravda, je to i hloupost. Mimochodem znám mnoho lékařů a mám mezi nimi mnoho přátel. Důvěrně mi řekli, že na sobě nebo svých příbuzných by nedovolili aplikovat chemoterapii. Tito lékaři posílají pacienty ke mně, neboť vědí, že konvenční léčba nefunguje. Pacientům říkají: 'Musím Vám dát toto, ale to nefunguje. Jděte za panem Hirneisem. Přesto ale stále pracují v tomto systému. To je schizofrenní, no ne? Avšak lékař by mohl v případě, že by opustil tento systém, ztratit hodně: peníze, kariéru, profesionální postavení, když jste lékařem, každý na to hledí. Navíc, pokud se postavíte proti, pustíte se do tvrdého boje. Musíte být schopen to ustát. "

 

Hirnese je také velmi diskutovanou figurou. Lékaři říkají, že je blázen nebo i hůř. "No nepotkal jsem ani jednoho člověka, který by řekl: 'Pane Hirneise, to co jste napsal na straně 235, nedává smysl, protože...Neexistuje zde žádná vědecká diskuse. To ho, ale nepřekvapuje. Když se jich ptám například na pacienty, v pozdním stádiu, kteří byli léčeni jejich způsobem, mlčí. Na druhé straně mohu citovat tisíce svých pacientů a případů, kdy došlo ke zlepšení jejich stavu, přestože tito lékaři to s nimi už vzdali. Znám je, podávám si s nimi ruku každý den. "

 

Hirneise hodně cestoval, hodně četl a mluvil s lékaři a pacienty po celém světě. Na základě svých zkušeností a výzkumů vypracoval impozantní statistiky. Jeho závěry jsou jasné: každé úspěšné léčení rakoviny obsahuje tři složky:

 

Důkladnou detoxikaci, ZMĚNU STRAVY a mentální nebo DUŠEVNÍ PRÁCI.

 

"Na každé klinice, kterou jsem navštívil, to byla vždy stejná historie. Toto dělali lidé, kteří prodělali rakovinu. Viděl jsem lidi na smrtelné posteli, u kterých rakovina zasáhla jejich kosti, mozek, plíce a kostní dřeň, jejich stav se zlepšil. Ve finálním stádiu rakoviny neexistuje lék, ať už konvenční nebo alternativní, který by Vás zachránil. "

 

Když je to tak jednoduché a jednoznačné, proč se nevyléčí více lidí? "Neboť úspěch vyžaduje disciplínu a úsilí. Vyžaduje, aby se pacient začal hýbat, aby se stal aktivním, aby vyvinul v sobě konstruktivní postoj a snahu bojovat s nemocí. Většina lidí si zvolí snadnou cestu, chemoterapii, ozařování nebo operaci. Lidé říkají: 'Co myslíte tím snadná cesta? Víte, jak strašná je chemoterapie? 'Samozřejmě že chemoterapie není lehká, ale radikální změna vašeho stravování a životního stylu je těžší. Proto tak málo lidí překoná rakovinu. "

 

"Nejdříve detoxikovat, pak dobrá strava a zůstat šťastným, říkám lidem." "Co?," Vykřiknou, "Zůstat šťastným? Jste normální pane Hirneise? Mám nádory všude, nemůžu ani chodit a vy mi říkáte, že mám být veselý? "

 

Pak jim řeknu, že se stane jedna ze dvou věcí: „Buď brzy zemřete, nebo přežijete. Pokud máte zemřít brzy, pak bude lepší, když budete mít hodně zábavy teď, no ne? Pokud nezemřete, také je lepší, když se budete bavit, neboť neexistuje nic lepšího pro imunitní systém.“ Zní to bláznivě, ale já mám s lidmi, kteří ke mně přicházejí, hodně zábavy. Nedávno jsem udělal s pacienty ve finálním stádiu rakoviny seminář. Dlouho jsem se tak nenasmál. Osobní uspokojení, peníze a sex vládnou světem. Lidé trpící rakovinou jsou jedinými lidmi, kteří tyto věci nezajímají. Je to jako kdybyste mluvili s papežem nebo matkou Terezou. Hodně jsem se od nich naučil. Žijí konkrétním dnem. Žijí naprosto rozdílně než zbytek lidstva. "

 

Pokud je zábava a smysluplný život důležitým přínosem při léčbě rakoviny, nabízí se otázka, zda jejich absence podporuje nemoc. Podle Lothara Hirneise začíná rakovina stresem: "Rakovina nemůže existovat bez stresu. Je to 100% nemožné. Je mnoho diskusí o tom, o jaký stres jde, zda psychický nebo fyzický, avšak buňce je jedno, co je příčinou stresu. Každý pacient s rakovinou má problém s cukrem. Na jeho odbourávání se podílí adrenalin a v menší míře kortizol a glukagon. Každý si myslí, že když jste pod velkým stresem, že máte přebytek adrenalinu. Je to pravda, ale to platí pouze na začátku. Dlouhodobý stres vyústí do nedostatku adrenalinu. Toto pozorujete u pacientů s rakovinou. Jejich buňky jsou plné cukru, který se neštěpí. Tyto buňky umírají. Cukr je jed, pokud je ho příliš, ničí vaše cévy, ledviny a kosti. Tělo se brání proti tomuto nebezpečí tvorbou tumorů - je to poslední pokus o zbavení se nadbytku cukru. "

 

"Pro některé lidi je řešením stresu, který vedl k problému s cukrem, změna jejich stravování, protože se stravovali špatně. Pro jiné je to psychologická, duchovní oblast, protože oni mají např. vážný problém v nějakém vztahu. To je důvod, proč každému nepomůže dobrá dieta, což vede často ke skepsi, že ani vhodná dieta nepomáhá. Záleží to jen na tom, z čeho pochází stres. Proto je tak důležité, aby se brala v úvahu celá osobnost, je třeba mluvit s 'celým člověkem'. "

 

Frank Wienvel ze sdružení "People Against Cancer" říká:

"Dejte mi půl hodiny s pacientem trpícím na rakovinu a já zjistím příčinu. Moje zkušenosti jsou stejné. Někdy je třeba mluvit celé hodiny, ale nakonec vždy zjistíme, v čem je problém. Problémem lékařů je, že nejsou placeni za to, aby si s pacienty povídali. Pokud přijdou dvě různé ženy s rakovinou prsu k lékaři, pro něj je problém jasný, rakovina prsu. Moje zkušenost je taková, že dva případy rakoviny prsu mohou být dvě rozdílné onemocnění. Pokud onemocní někdo, kdo ztratil syna, na rakovinu prostaty šest měsíců po této příhodě, použijete na jeho vyléčení chemoterapii? "

 

Podle zkušeností Hirneisa pokud pacienti dokáží vysledovat příčinu svého onemocnění a chtějí skutečně změnu, dokonce i ti, kteří jsou již na smrtelné posteli, mohou se vyléčit. Paradoxně, tvorba adrenalinu se znormalizuje, když se lidé vyrovnají s problémem.

 

"Mám fotografii ženy z roku 1994 z Karlsruhe. V té době měla rakovinu téměř v každé kosti a kostní dřeni. Nemohla vstát z postele, neboť její kosti by se byly zlomily. Dostávala hodně morfia a skoro zemřela. Ale stále žije. Nedávno jsem ji navštívil. Žije normálním životem. Můžete být ještě více nemocný? "

„Znám jinou ženu, která zemřela dvakrát a dvakrát byla oživována. Kněz byl při ní, aby jí poskytl poslední pomazání. Má se velmi dobře. Má kolem 70 let, lyžuje ve Švýcarsku a má milence mladšího o 20 let. "

 

Hirneise si je velmi dobře vědom toho, že to, co říká, není jen pohrdáním s převládajícím názorem, ale že není snadné porozumět, o co vlastně jde, od dob kdy byla stanovena diagnóza "rakovina." „Nejdřív jsem musel cestovat kolem světa a až po několika letech jsem to pochopil. Jak tedy mohu očekávat, že to někdo pochopí po jednohodinové lekci? "

 

Hirneise nyní trénuje 30 lidí, kteří jsou schopni  - jako on sám - mluvit s pacienty bezprostředně poté, co jim byl předán jejich "rozsudek smrti".

„Potřebujete někoho objektivního, kdo dokáže myslet racionálně. V tom momentě jsou vaši přátelé a příbuzní stejně pod vlivem emocí, jako vy. Mnoho lidí si myslí, že právě lékař je touto objektivní osobou. Nicméně on není. Pochopte, že nejste jen pacientem, ale i zákazníkem. Má něco, co prodává. Mnoho životů by se zachránilo, kdyby si s pacienty pořádně promluvili objektivní nezávislí odborníci. Kvůli tomuto jsme založili školicí kurzy, přičemž každý účastník slíbí, že nebude praktikovat psychoterapii nebo žádnou jinou léčbu rakoviny na vlastní pěst. "

 

Druhou překážkou na cestě k uzdravení je tzv. doléčovací péče. „Po léčbě očekává mnoho pacientů návrat po třech měsících. Většina z nich nemůže spát dva týdny před uplynutím těchto tří měsíců. Je to vlastně stres! Pak jim vezmou krev na testy a čekají týden na výsledky. To udělá tyto lidi velmi nejistými. Je to velká příležitost na další destruktivní stres a na nedorozumění. Mnoho lékařů používá řeč, které pacient nerozumí. Doporučuji pacientům, aby se vyhnuli této doléčovací péči. Je příliš nebezpečná. "

 

Jeden příklad: "Před nějakým časem jsem přednášel a po přednášce přišel za mnou muž, objal mě a řekl: „Zachránil jste mi život.' O několik měsíců později mi zavolala jeho dcera a oznámila mi, že zemřel. Co se stalo? Děti přesvědčili otce, aby přece jen navštívil lékaře. Nakonec šel. To bylo v pondělí. Ve čtvrtek nato zemřel. Stres způsobený strachem a úzkostí v důsledku nejasné lékařovy diagnózy ho zabil. Když se mě lidé ptají, které diagnostické testy by měl nebo neměl podstoupit, řeknu jim: 'Dokážete spát bez té diagnózy?' Pokud ano, nechoďte na ty testy. Pokud potřebujete tu diagnózu, abyste mohli lépe spát, tak pak jděte. Je lepší, pokud se namísto krevních testů podíváte do zrcadla. Prohlédněte si celé vaše tělo, vaši pokožku apod. To je lepší diagnóza. Potom meditujte a naslouchejte vašemu tělu. Poslouchejte, co vám chce říct. Objevíte mnoho, proniknete do podstaty věci. Pak ještě stále můžete jít k lékaři. Nechoďte ale k lékaři jen kvůli tomu, aby vám odebral krev na testy, nebo dal udělat rentgenový snímek. Vím, že to je velká oběť. Myslíme si, že lékař by to měl vědět nejlépe, no ne? Chyba, věřte mi. Takhle to nefunguje. Tumor není vaším nepřítelem. Skutečnou příčinou je stres a nikdo nezvládne stres, když půjde na desítky testů. "

 

Asi nejdůležitějším odkazem Lothara Hirneise je, že každý musí najít svou vlastní cestu k uzdravení. Lékař může v tomto procesu pomoci. No může tak pomoci i přítel. Každý může udělat své vlastní kritické vyhodnocení, zda určitá léčba bude pro něj skutečně dobrá. Hirneiseho inspirací je individualita.

 

Na závěr malá rada od muže, který mluvil s mnoha lidmi, kteří prodělali své nemoci: „Popovídejte si se svým tumorem. Zjistil jsem, že mnozí, kteří přežili, to udělali. Začali jakýsi dialog se svým tumorem: 'Milý tumore, toto je situace, kdy mohu ztratit všechno. Pokud se zvětšíš, zemřu a ty také. Změňme to tak, abychom získali všichni. Ty se zmenšíš, ale nezahyneš, pouze se zmenšíš na normální velikost, také já zůstanu žít. Na oplátku já budu ... Zde řeknu pacientům, aby byli velmi opatrní, co slíbí, neboť tumor vydrží do konce tohoto výhodného obchodu, pokud i vy. Pokud to nedodržíte, začne nová etapa. "

 

"Jsou lidé, kterým nedokážu pomoci. Byla jedna žena, jejíž syn se neúspěšně pokusil o sebevraždu. Při jeho smrtelné posteli prosila Pána Boha, aby si vzal její život namísto jeho. Syn přežil. O několik týdnů později dostala rakovinu. Řekl jsem jí, aby udělala s Bohem novou dohodu, aby se s ním znovu domluvila. Avšak ona se bála, že Bůh si vezme život jejího syna. Krátce nato zemřela. V takové situaci nemůže nikdo pomoci. To je síla dohody. Každá osoba a každá nemoc je jedinečná a má právo na respekt a velmi osobní přístup. "

 

Poznámka

 

Tento článek je pouze pro zájemce. Pokud se necítíte dobře, nebo máte zdravotní problém, zvažte, zda vyhledáte odbornou lékařskou pomoc.

 

Doplňující informace k interview s Lotharem Hirneisem

 

Lothar Hirneise je prezidentem a zakladatelem sdružení "Menschen gegen Krebs" (Lidé proti rakovině) v Německu. Je to nezisková organizace založena za účelem mezinárodního výzkumu, vzdělávání a konzultací pro nejlepší způsob léčby rakoviny. Hirneise zkoumal do hloubky, proč a kolik lidí se vyléčí z rakoviny.

Jeho fantastická kniha "Chemoterapie léčí rakovinu a Země je plochá" se stala bestsellerem v Německu během několika měsíců. Obsahuje výsledky Hirneiseho výzkumu více než 100 alternativních léčebných postupů a od října 2005 je dostupná i v angličtině.

Jeho kontaktní údaje jsou:

 

Lothar Hirneise

Menschen gegen Krebs

P.O.BOX 1205

71386 Kernen

Německo

Tel.: 00/49/7151-910217

mgk@krebstherapien.de

www.krebstherapien.de

 

Tři stupně k dobrému zdraví

 

Detoxikace začíná vyčištěním zažívacího traktu, např. pomocí klystýru (vyčištění střev). Je také důležité vytáhnout všechny mrtvé zuby. Kořenové kanálky mrtvých zubů jsou plné bakterií, které napadají játra a lymfatický systém. Kromě toho se musí odstranit z těla kyselina mléčná, kterou produkují rakovinné buňky. V důsledku chybějícího kyslíku v buňkách se cukr neštěpí úplně a mění se na kyselinu mléčnou. Ta se dostává do jater, které ji přetransformují na cukr a ten vyživuje rakovinné buňky. Hirneise: "Toto je začarovaný kruh. Když se ptám onkologů, jaký mají postoj k problematice kyseliny mléčné, někteří se zeptají: „Jaký problém s kyselinou mléčnou?“ Nepovažují to za důležité. Avšak nejenže vás to zabije, způsobuje to i hodně bolesti podobné té, jako když intenzivně sportujete - ve vašich svalech se vytvoří kyselina mléčná. Přebytek kyseliny mléčné lze odstranit denní půlhodinovou koupelí v 37 ˚ C teplé vodě, do které se přidá 100 gramů sody na pečení. Soda zvýší pH vody, což vytahuje kyselinu mléčnou z těla. Je to levné, rychlé a 100% účinné. Když se odstraní kyselina mléčná, budete potřebovat méně morfia nebo žádné. Každodenně se bavím s lidmi, kterým to pomohlo. Roky požívali prostředky proti bolesti. Teď si posedí půlhodiny ve vaně."

„Do těla musíte také dostat dextrotočivou (pravotočivou) kyselinu mléčnou. Můžete toho docílit jedením např. tvarohu, určitých druhů jogurtů nebo kysaného zelí. Zdravá strava je založena na živých produktech. Není to tedy o kaloriích, ale o životní síle. Čerstvé ovoce a zelenina obsahují světlo a světlo znamená životní sílu. "

 

Pozitivní myšlení a odhodlání bojovat je podstané! I (pozitivní) představy jsou důležité. Ayurvedická a čínská medicína podporuje lidi v tom, aby se viděli v budoucnosti zdravými.

 

Hirneise: "Představte si, že máte tumor v koleni. Představujte si, že za tři měsíce budete lyžovat. Dělejte to tak, jako byste seděli v kině. Toto vytváří síly privolávající zdraví. Každý, kdo překonal 'konečnou' fázi rakoviny, si to představoval - dokonce i ti, kteří to považovali za zbytečné. Když jsem se s nimi bavil, říkali mi například, že se modlili. Ptal jsem se jich, co je pro ně (podle nich) modlitba. Řekli mi: 'Řekl jsem Bohu, že když mi pomůže, udělám to nebo ono.' Viděli se, že v budoucnu dělají něco překrásné. Viděli se v budoucnu naprosto zdraví. "

 

 

Dříve nebo později jsou všichni, kteří se intenzivně zabývají nekonvenčními metodami léčby rakoviny, konfrontováni se stejným problémem: Většina pacientů se obrací na nich až tehdy, když selže konvenční způsob léčby. Naneštěstí taková "biologická" terapie začíná v úplně jiné situaci, než začínala konvenční léčba, např. chemoterapie nebo ozařování. Naše tělo není totiž po chemoterapii nebo ozařování - totéž, a to ani tehdy, když se objektivní nálezy, např. krevní obraz, po několika týdnech stabilizují. V 99,9% případů diagnostikují rakovinu konvenčně vystudování lékaři, a tedy následně je i většina léčena konvenčně. Jelikož lékaři jsou jen velmi málo obeznámeni s nekonvenčními metodami léčby, nebo nevědí o nich vůbec nic a také mají velmi málo statistických informací o úspěšnosti konvenčních léčebných postupů, může si pacient vybrat jen mezi operací, chemoterapií a ozařováním.

 

Avšak největší nedostatek (problém) je s těmi, kteří jsou přímo postiženi. Týká se to také rodinných příslušníků, kteří obvykle nejsou schopni dělat ihned po stanovení diagnózy racionální rozhodnutí. Neumožňuje jim to citová zainteresovanost. To je na neštěstí příčinou toho, že se dělají příliš rychlá rozhodnutí - rozhodnutí, kterých mnozí pacienti později litují. Je to ale pochopitelné, protože když lidé mají rakovinu, skoro vždy uvěří tomu, že nemají čas na nějaké uvažování a na zkoumání problému.

 

Buďme upřímní:

· Který doktor poskytne svému pacientovi nějakou kopii studie o chemoterapii, nebo ozařování, tedy o způsobu léčby, kterou bude aplikovat?

 

· Který lékař je vůbec schopen přiblížit (popsat) a dát na výběr pacientovi konvenční a nekonvenční způsob léčby? Který pacient si může dovolit položit svému lékaři otázky, které jsou pro něj skutečně důležité (v důsledku nedostatečných znalostí pacienta a emocionálního vlivu diagnózy, kterou se dozvěděl)?

 

Toto jsou tři nejpodstatnější body, se kterými máme co dočinění po oznámení diagnózy "rakovina". Bohužel jen málo lidí má to štěstí, že si může sednout za stůl s lékařem, který zná oba důležité směry v onkologii.

 

Jinou významnou výzvou je skutečnost, zda nabízený způsob léčby pomůže jen pacientovi, nebo pomůže i jiným. Neboť z různých důvodů jsou mnozí pacienti zahrnuti do nějakých studií, a tak ztratí úplně příležitost vyléčit se pomocí nekonvenčních a úspěšných terapeutických postupů. Toto je důvod, proč jiní školitelé i já jsem začal školení pro zájemce, kteří se chtějí stát holistickým rakovinným konzultantem.

 

Článek Tijna TOUBERA vyšel v jeho časopise Ode Magazine (www.odemagazine.com).

 

Zdroj: www.mwm.cz